Damardaki Tehlike Referans'ta Yakalandı!
Referans Blog / Damardaki Tehlike Referans'ta Yakalandı!Hastamız Ali KAZANCIOĞLU, 27 ağustos 2015 tarihinde sabah saatlerinde ani başlayan göğüs ağrısı, çarpıntı ve fenalaşma hissi yakınmalarıyla hastanemiz acil servisine başvurdu. Hastamız hastanemizin kardiyoloji uzmanı Dr. Deniz ŞELECİ KURU tarafından değerlendirildi. Yapılan ekokardiyografide (kalp ultrasonu) sonucunda hastanın kalpten çıkan ana atar damar olan aort damarında yaklaşık 7 cm çapında genişleme (anevrizma) ve beraberinde yırtılma (diseksiyon) tespit edildi. Ayrıca hastada aort damar genişlemesi ve yırtılması sonucunda gelişmiş orta derecede aort kapak kaçağı saptandı.


Aynı zamanda tüm vücuda kanın pompalanması görevini yapan sol karıncığın büyüdüğü ve kalp yetmezliği geliştiği tespit edildi. Hastaya acil olarak radyoloji uzmanlarımız tarafından manyetik rezonans görüntüleme yöntemiyle aort damar anjiyografisi yapıldı ve aort anevrizmasının boyutları ve tipi rapor edildi. Hayati riski çok yüksek olan ve acil ameliyat gerektiren acil bir kalp hastalığı olan aort damar genişlemesi ve yırtılması (asendan aort anevrizma ve diseksiyonu) tespit edilen hasta, ilk müdahalesi hastanemizde yapıldıktan sonra acil ameliyata alınmak üzere bir üst kuruma ambulans ile sevk edildi. Hastaya yapılan başarılı bir kalp ameliyatıyla hastanın aort damarı ve aort kapağı değiştirildi. Ameliyat sonrası tamamen sağlığına kavuşan hastamızın kontrolleri kardiyoloji uzmanımız Dr. Deniz ŞELECİ KURU tarafından yapılmaya devam etmektedir.


3D Aort MR (Manyetik Rezonans) Anjio


SAĞLIĞIN ÖZEL ADRESİ
Anlaşmalı Kurumlar
"SGK, Özel, Kamu Bankarları, Sigorta Şirketleri ve Çalışanlar İçin Kurum Ödemeli tüm anlaşmalı kurumları incleyebilirsiniz."

Tüm Anlaşmalı Kurumlar