444 61 72  |    info@referanshastanesi.com
Logo
 Online Randevu
 444 61 72
SAĞLIK REHBERİ    
Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Hastane güvencesiyle, tamamen steril ortamda Amerika'da yılın en iyi lazer epilasyon cihazı seçilen FDA onaylı cihazımız ile hizmet vermekteyiz.

Sağlık Bakanlığı 18 Eylül 2008 tarih ve 36130 sayılı yazısı ile lazer uygulayan merkezlerin sorumlu hekiminin dermatolog veya plastik cerrahi uzmanı olması gerektiğini belirtmiştir.

Bacak Lazer Uygulaması

Alexandrite Lazer Nedir?
Alexandrite lazer epilasyon FDA tarafından onaylanmıştır. Alexandrite lazer üzerinde güçlü bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde basınçlı soğuk bir gaz lazer atışı yapılan cilt bölgesini soğutur. Soğutma işlem esnasında acı duymamanızı sağladığı için yüksek enerjiyle kıl kökleriniz yakarak en etkili sonucun alınmasını sağlar. Bu başarının önemli parçasıdır.

Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Lazer Epilasyon İçin Kimlere Uygulanabilir?
Koyu renkli ve bronzlaşmış hastalar için IPL , Ruby 694 nm, Alexandrite 755 nm lazerlere nazaran 1064 nm Nd YAG lazer uygundur.
Çocuklarda 12 yaş üzerinde özel problem varsa uygulanabilir.
Lazer epilasyon sadece kozmetik nedenlerle uygulamaz.

Hangi Tüy Renkleri Tedaviye En İyi Yanıt Verir?
Kıl köklerindeki pigment lazer tedavisi için önemlidir. Bu yüzden siyah veya kahverengi tüyler tedaviye en iyi yanıt veren guruptur. Beyaz ve gri tüyler tedaviye yanıt vermez.

Lazer Seansları Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar:
Ağda, sir ağda, cımbız, iğneli epilasyon ve epilasyon cihazlarını kullanmayın!
Lazer enerjisi aktif tüylere etkili olduğundan ağda, sir ağda, cımbız, iğneli epilasyon ve epilasyon cihazları 2-4 hafta öncesinden kullanılmamalıdır. Bu yöntemler lazerin etkili olacağı kıl kökünü ortadan kaldırır.
Bronzlaşmaktan kaçınılmalıdır!
Bazı lazer türleri koyu tenlere uygulanabilir ancak tedavi öncesinde güneşlenilmemeli, solaryuma girilmemeli ve bronzlaştırıcı kremler uygulanmamalıdır. İstenmeyen yanıklar ve renk değişiklikleri olabilir. Ayrıca lazerin etkinliği azalır.

Lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır, seanslar ne kadar sürer?
Lazer uygulamaları 4-6 haftada bir yapılmalıdır. Kıl köklerinin pigmentinin yeterli derecede olması için bu süre gereklidir. 4 haftadan erken 6 haftadan geç olmamalıdır.
Seans süresi dudak üstü gibi bölgelerde 1-2 dakika iken, tüm bacak ve sırt gibi geniş alanlarda yarım ile bir saat sürebilir.

Lazer Tedavi Öncesi Öneriler:
Lazer epilasyona başlamadan 20 gün öncesinden kökten alım işlemlerinin bırakılmış olması gerekir.. Çünkü lazerin etkileyip yok edeceği kıl kökünü koparmış olursunuz. Bu da lazerin etkisini azaltır.
Tedaviden bir veya iki hafta önce güneşlenmeyi azaltın. Bronz ten lazerin etkinliğini azaltır.
Uygulama yapılacak bölgeye makyaj yapmayın. Makyaj lazer enerjisini emerek, daha az enerjinin kıl köküne ulaşmasına ve etkinliğinin azalmasına neden olur. Makyaj lazer ısısını artırarak deride tahriş veya yanık yapabilir. Lazer işleminden sonra makyaj yapılabilir.
Lütfen tedaviden bir gün önce veya tedavi sabahı tıraş olun veya tüyleri kesin. Bu yol deriyi daha az hassas kılar. Deri üzerindeki uzun kıllar lazer enerjisini emer ve enerjiyi israf ederek kıl köküne gitmesi gereken enerjiyi azaltır. Ayrıca bu kıllar yanık ve deri tahrişi olasılığını arttırır.
Ağrı eşiğiniz düşükse işlemden 2 saat önce ağrı kesici almanız uygun olabilir. Ayrıca bazı kadınlar regl döneminde acıya daha hassas oldukları için regl öncesi ve sırasında uygulama yapılmayabilir

Lazer Tedavi Sonrası Öneriler:
Lazer sonrası kızarıklık eve ulaştığınızda gerilemiş olacaktır. Bazı ciltler hassastır ve işlem sonrası kuruluk hissedilebilir. Bu durumda nemlendirici kullanılabilir.
Tedaviden sonra bir veya iki hafta içerisinde güneşlenmeyin. Lekelenmeler olabilir. En az 30 faktör içeren güneşten koruyucu kullanın.
Lazer sonrası kıl köklerindeki tüyler tedaviden 1 veya 2 hafta içerisinde uzayabilir. Eğer rahatsız oluyorsanız kesebilirsiniz.
Tıraş , makas veya traş makinesi seans aralarında kullanabilirsiniz. Seans aralarında ağda, sir ağda ve cımbız, iple alma gibi yöntemler kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü bir sonraki lazer seansının etkisini azaltırlar.
Lazer sonrası su toplama ve kabuklanma sonra nadirdir ve birkaç gün ile bir hafta arasında geriler. Bu durum için hekiminize başvurabilirsiniz.


#güzellik#lazer#epilasyon
 Sağlık Rehberi
 Hızlı İletişim
Lazer Tedavisi Alexandrite Elite+
PRP Uygulamaları
Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
MAKALELER
Bahar Yorgunluğuna Karşı Beslenme Önerileri
Burun Estetiği Nedir?
Geçmeyen Öksürük Önemlidir!
Mide Kanserine Dikkat!
Yeni Doğan Sünneti ve Yararları
KUPA TEDAVİSİ (HACAMAT)
Lazer Tedavisi Alexandrite Elite+
Sinüzit Deyip Geçmeyin!
Alerji Testi
Endoskopi ve Kolonoskopi
SOSYAL MEDYA
@referanshastanesi

Istenmeyen tuylerden kurtulmanin tam zamani! Lazer epilasyonda tum bolgelerde %50 INDIRIM!

A post shared by Özel Referans Hastanesi (@referanshastanesi) on

NÖBETÇİ ECZANELERYeni Sanayi Mah. Devlet Karayolu
Cad. No:59 Nazilli/Aydın


Web Tasarım Emre YÜZ


REFERANS HASTANESİ
Kurumsal
Teknik Altyapımız
Kalite Politikamız
Yönetim Kurulumuz
İletişim


HASTA & ZİYARETÇİLER
Hasta Hakları
Hasta Sorumlulukları
Ziyaretçi Politikası
Refakatçi Politikası
Güvenlik Politikası


SAĞLIK BLOG
Skolyoz Ameliyatı
"Bebek Dostu Hastane" Ünvanı Aldık
Zoru Başardık!
Karın Ağrısı Deyip Geçmeyin!
Damardaki Tehlike Referans'ta Yakalandı!


ANDROID UYGULAMASI