Ortopedi ve Travmatoloji
Poliklinik / Ortopedi ve Travmatoloji


Hastanemizde ortopedi polikliniğinde hafta içi sabah 09:00 akşam 18.00 arasında uzman hekim tarafından kesintisiz hizmet verilmektedir. Mesai saatleri dışında ve hafta sonu acil ortopedi ve travmatoloji vakaları için icap sistemi ile çalışılmaktadır. Hastanemizde ortopedi ve travmatoloji ameliyatlarının tümü yapılabilmektedir.

Protez Ameliyatları (Kalça, diz, omuz, dirsek, ayak bileği protezleri)

Özellikle yaşlanmaya bağlı oluşan kalça ve diz eklemi protezleri ve ileri yaş ta kemik erimesine bağlı düşme sonrası oluşan kalça kırıklarının da protez uygulamaları başarı ile yapılabilmektedir. Bu tür ameliyatlarda ameliyat sonrası eğer ihtiyaç olursa yoğun bakım hizmeti en üst düzeyde verilmektedir. Ayrıca ameliyat sorası hastanın fizik tedavi ve rehabilitasyonu hastanemizde fizik tedavi hekimleri ve fizyoterapistleri ile koordineli şekilde yapılmaktadır.

Artroskopi Ameliyatları

Özellikle diz artroskopisi ve diğer artroskopik girişimler hastanemizde yapılmaktadır. Artroskopi küçük bir kamera ile diz içerisine girme yoluyla yapılan bir ameliyatdır. Kapalı yöntem diye de Bilinen bu ameliyatlar dizde menüsküs yırtılmalarında ve çapraz bağ lezyonlarında sıklıkla uygulanmaktadır. Ayrıca orta düzey diz kireçlemelerinde kıkırdak temizliği yapılmakta hastanın protez ameliyatından korunabilmeyi sağlanabilmektedir. Kapalı ameliyatların özelliği hastayı çoğu zaman aynı günde evine göndermeyi ve kısa sürede normal hayata dönmesini sağlayabilmektedir.

Ortopedik Tümör Cerrahisi

Ortopedik tümörler kas ve iskeletten gelişen tümörlerdir. Bunlar az görünürler ancak erken tanı ve müdahale önemlidir. Erken tanı için gerekli tüm radyolojik tetkikler hastanemizde yapılmaktadır (röntgen, bilgisayarlı tomografi, MR sintigrafi tetkikleri, USG…). Ayrıca onkoloji yani kanser hastaları hekimi ile konsülte edilmekte diğer branşlarla koordineli bir şekilde çalışılmaktadır.

Pediatrik Ortopedi

Çocuklardaki gelişim sürecinde oluşabilecek ve doğuştan olan ortopedik hastalıklardır(kalça çıkığı, ayak ve eklemde şekil bozukluğu). Hastanemizde bu tür ameliyatların tamamı yapılabilmektedir.

Travmatoloji

Kırıklar ile ilgili ameliyatlardır. Acil hastalarının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Gerek alçılı tedavi gerekse ameliyat ile tedavi edilmesi gereken kırıklar için gerekli girişimlerin tamamı hastanemizde yapılmaktadır. Hastanın bir an önce normal hayatına dönmesi sağlamak için erken müdahalenin önemi bu vakalarda çok daha önemlidir. Bu yüzden acil vakalar için 24 saat prensibinde çalışılmalıdır.

Omurga Cerrahisi

Ortopedik omurga ameliyatlarının (kırık, sırtta eğrilik, kamburluk) hastanemizde yapılabilmektedir.SAĞLIĞIN ÖZEL ADRESİ
Anlaşmalı Kurumlar
"SGK, Özel, Kamu Bankarları, Sigorta Şirketleri ve Çalışanlar İçin Kurum Ödemeli tüm anlaşmalı kurumları incleyebilirsiniz."

Tüm Anlaşmalı Kurumlar